3 powody, dla których mieszkanie w sąsiedztwie Trójmiasta to dobry pomysł

trójmiasto gdańsk stare miasto

Szukając miejsca, w którym się osiedlimy, bierzemy pod uwagę wiele czynników. Liczą się dla nas lokalizacja, cena, skomunikowanie, bogactwo infrastruktury. Dziś odpowiemy sobie na pytanie o to, dlaczego w okolicach Trójmiasta warto jest zamieszkać i jakie niesie to ze sobą plusy.

Na początku warto wiedzieć, które strony są najchętniej wybierane przez szukających nowego mieszkania. Okazuje się, że ogromną popularnością wśród młodych rodzin z dziećmi a także singli cieszą się miejscowości położone na północny zachód od trójmiejskiej aglomeracji. Mowa tu przede wszystkim o Małym Trójmieście Kaszubskim oraz jego okolicach. Przeglądając tutejszy rynek, można zauważyć, że jeśli chodzi o mieszkalne nieruchomości Wejherowo, Rumia, Bolszewo i Gniewino są najchętniej wybieranymi kierunkami. Dlaczego?

Oto 3 główne powody, dla których warto zamieszkać w okolicach Trójmiasta:

nowoczesne mieszkanie

Nowoczesność, która z roku na rok przybiera na sile

Nie da się nie zauważyć, jak bardzo rozwój Trójmiasta oraz okolicznych miejscowości przyspieszył na przestrzeni ostatnich lat. Warto wspomnieć tu zarówno o licznie powstających centrach edukacyjnych, galeriach handlowych, drogach szybkiego ruchu i obwodnicach, a także o inwestycjach mieszkaniowych.

Deweloperzy dbają o to, by wpisać się w zmodernizowany styl prężnie rozwijających się ośrodków miejskich i tworzą mini-dzieła sztuki architektury współczesnej. Podwyższony standard mieszkań, czyste, ekologiczne osiedla, wygoda i komfort życia. To jakości, z którymi trudno jest konkurować starym blokowiskom czy przedpotopowym kamienicom.

Ceny mieszkań, które nie wzięły się z kosmosu

Mając na uwadze spore zainteresowanie miejscowościami położonymi blisko Trójmiasta, inwestorzy starają się dogodzić swoim Klientom również cenami mieszkań. Nie narzucają wysokich kwot, które od lat towarzyszą rynkowi trójmiejskiemu.

Warto również wiedzieć, że w wielu przypadkach można również pokusić się o delikatne negocjacje cen, które pomogą nam tak uelastycznić ofertę, by była dla nas jak najbardziej korzystna.

morze bałtyckie

Prestiż życia nad morzem jest nie do ocenienia

To, jak się żyje nad morzem, wiedzą tylko ci, którzy tego doświadczyli. I nie ma tu mowy o tygodniowym urlopie w którymś z kurortów. Na co dzień Bałtyk dostarcza swoim sąsiadom wiele możliwości.

Wybierając dla siebie którąś z miejscowości w pobliżu Trójmiasta, możemy mieć pewność, że plaże będą do naszej dyspozycji nie tylko od święta. Mieszkańcy cenią sobie przede wszystkim miłe weekendy spędzane z bliskimi na spacerowaniu brzegiem wielkiej wody czy zbieraniu muszelek.