Garaż przy naszym domu

dom z garażem

Budując swój dom, na pewno bierzecie pod uwagę to, że będziecie musieli sprawić sobie garaż, aby zapewnić bezpieczeństwo przed ewentualnymi kradzieżami, ale także niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dziś praktycznie każdy ma co najmniej jeden samochód, więc niemądre byłoby nieposiadanie co najmniej jednego miejsca do zaparkowania. Jednak wtedy powstaje pytanie: co musi mieć dobry garaż?

Nic na własną rękę

Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, warto skonsultować tę decyzję z odpowiednim specjalistą, który będzie służył nam swoimi radami. Jest to spowodowane tym, że możemy mieć pewne pomysły, czekające na wprowadzenie, jednak niekoniecznie mogą być to dobre sugestie. Pamiętajmy o tym, że jest to pomieszczenie przede wszystkim funkcjonalne — i takie funkcje powinno ono spełniać przede wszystkim! Garaż musi „współpracować” z domem i być jego integralną częścią!

biały dom z garażem

Garaż czyli…

Każdy garaż musi mieć podobną budowę, składają się podjazd, sama bryła budynku i instalacje wewnątrz niego. Warto zwrócić uwagę już na pierwszy element garażu, czyli podjazd. Musi on być zaprojektowany w taki sposób, aby był wystarczająco szeroki i umożliwiał swobodne manewrowanie przy parkowaniu i wyjeździe. Sam budynek powinien wpasować się w resztę domu. Nie jest wskazane, aby dominował on nad nim, gdyż zaburzy to proporcje. Najbezpieczniej zdecydować się na wymiary pozwalające zaparkować obok siebie dwa samochody osobowe.

Dom plus garaż

Dziś najlepszym pomysłem będzie skomponowanie garażu wraz z domem, w którym mieszkamy. Nie musimy się martwić, że nie będzie do dokładne dopasowane! Dzisiejsze technologie pozwalają na naprawdę dużo w kwestii estetyki i nawet nie zauważycie, że jest to tzw. dobudówka. Gdy dodamy do tego podobną fakturę elewacji budynku, to nasz garaż będzie wyglądał tak, jakby stał tam od zawsze! Oczywiście nikt nie broni wam także zbudowania garażu z dala od domu rodzinnego! To kwestia preferencji!

duży dom z garażem

Podsumowanie

Garaż na co najmniej dwa pojazdy to absolutny obowiązek każdego domu. Jest to bardzo praktyczne i potrzebne, jeżeli zależy nam na użyteczności całego domu. To naprawdę ważna kwestia. Na co więc jeszcze czekasz?