Gotowe schody drewniane

Projektując dom coraz częściej spotykamy się z dylematem jaki rodzaj schodów wybrać. Wybór jest całkiem spory. Trzeba wziąć pod uwagę z jakiego materiału chcemy skorzystać, co będzie pasować do wnętrza, ich umiejscowienie w domu oraz cenę. Coraz większą popularnością cieszą się gotowe schody drewniane, które są odpowiedzią na wiele dylematów związanych z odpowiednim wyborem.

Schody wewnętrzne są inwestycją na wiele lat. Z tego też powodu warto się zastanowić jaki ich rodzaj będzie najbardziej odpowiedni. Gotowe schody można wybrać w dowolnej formie, a ponieważ drewno jest materiałem, który łatwo się formuje, stało się bardzo popularnym rozwiązaniem. Dużym plusem gotowego zestawu schodów jest ich cena. Są zdecydowanie tańsze od schodów robionych na zamówienie w firmie lub u stolarza. Można je samodzielnie złożyć nawet w ciągu jednego lub góra dwóch dni. Zazwyczaj można obyć się bez pomocy specjalisty. Tuż po zmontowaniu schody gotowe są do użycia. Nie wymagają wcześniejszego przygotowania dodatkowej konstrukcji. Gotowe schody można wybrać z przygotowanych projektów lub zmodyfikować dany projekt na potrzeby wnętrza swojego domu. Drewno bardzo łatwo łączy się z metalem oraz szkłem, co pozwala na pozyskanie nowoczesnego i estetycznego wyglądu. Takie schody stają się dodatkowym elementem wystroju domu. Biorąc pod uwagę potrzeby, można wybrać schody jednobiegowe, dwubiegowe, zabiegowe oraz spiralne. Dla domów, w których zależy nam na uzyskaniu jak największej przestrzeni, warto zastanowić się nad schodami spiralnymi lub zabiegowymi. Tego typu rozwiązanie może nie być do końca wygodne, ale jest bardzo efektywne i wygląda bardzo estetycznie. W połączeniu z materiałami takimi jak szkło czy metal można uzyskać przyciągający wzrok, nowoczesny wygląd.

Oczywiście schody tego typu posiadają także wiele minusów. Największym problemem związanym z nimi jest sam fakt, że nie będą one montowane w trakcie budowania domu. Staje się to problemem, gdy trzeba przemieszczać się między piętrami. Wymagane jest wtedy także zbudowanie zastępczej konstrukcji, która umożliwi dotarcie na wyższe kondygnacje naszego przyszłego lokum. Schody gotowe są montowane na etapie wykończeniowym, w momencie, kiedy są już położone podłogi. Kolejnym minusem jest to, że pomimo tego, że tego typu schody wyglądają ciekawie i nowocześnie, to nie każdy ich rodzaj będzie dla nas odpowiedni. Trzeba uwzględnić czy dany rodzaj schodów będzie bezpieczny dla dzieci oraz osób starszych. Schody spiralne np. nie będą odpowiednie do przenoszenia między piętrami mebli. Drewno jest także bardzo podatne na czynniki atmosferyczne, więc nie nadają się one do użytku zewnętrznego. Mogą być także bardzo podatne na wszelkiego rodzaju otarcia oraz uszkodzenia w trakcie codziennego użytkowania. Należy dobrać odpowiednie środki do danego rodzaju drewna, aby zapewnić im jak najlepszą ochronę. W ten sposób przez parę lat nie trzeba będzie się martwić o ich zużywanie.

Budując dom, należy pamiętać o tym, jaki rodzaj schodów będzie najlepiej spełniał wymagania domowników. Gotowe schody są zdecydowanie tańsze i można wybrać je spośród wielu już gotowych i sprawdzonych projektów (https://pl.fontanotshop.com/schody.html).