Nowa forma inwestycji? Luksusowe apartamenty

Wynajem mieszkań jest ogromnie popularną formą inwestycji. Najbardziej rozchwytywane są jednak mieszkania dwu lub trzypokojowe. Należą o najczęściej wybieranych zwłaszcza przez studentów czy młodych par. Znikają szybko z portali, gdzie widnieją oferty wynajmu. Standardowe mieszkania nie są jedyną formą inwestycji w nieruchomości. Wśród osób, które mogą sobie na to pozwolić wynajem ekskluzywnych apartamentów wydaje się być atrakcyjną opcją lokowania kapitału.

Mieszkania o powierzchni do 75 mkw charakteryzują się największym popytem wśród rodzin z dziećmi, studentów, singli czy par. Są one kompromisem między kosztem utrzymania, a komfortem życia. Istnieje jednak grupa docelowa, która ma wysokie wymagania, podwyższony standard życia jest przez nich bardzo ceniony. Tego typu mieszkania często mają powierzchnię przekraczającą 100 mkw. Licznie powstające kompleksy można przede wszystkim znaleźć w dużych miastach. W nowym budownictwie, często w centrum i przy biurowcach deweloperzy oferują luksusowe apartamenty Warszawa sprzedaż. Kupno takiego mieszkania wiąże się z wysokimi kosztami, ale w przyszłości zwrot z tej inwestycji może być naprawdę zadowalający.

Nie każdy może pozwolić sobie na tego typu apartamenty. Właściciele szukają również lokatorów na dłuższy czas. Krótki wynajem nie wchodzi w grę zważywszy na to, że cena samego mieszkania jest naprawdę wysoka. Cena najmu może wahać się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie. Grupą docelową luksusowych apartamentów są głównie ludzie zamożni, turyści szukający odpoczynku w luksusowych warunkach, a nawet firmy wynajmujące mieszkania z podwyższonym standardem dla pracowników w delegacji. Pomimo tego, że ceny najmu mogą wydawać się absurdalne, to obecnie rośnie trend na tego typu nieruchomości. Do najbardziej pożądanych lokalizacji należą duże miasta i kurorty. W Warszawie takie mieszkania powstają przy wznoszących się biurowcach w centrum miasta.

Ekskluzywne mieszkania muszą być przemyślaną inwestycją. Są trudniejsze w sprzedaży, ale z drugiej strony – kierowane do stabilniejszej grupy docelowej, która jest bardziej odporna na zawirowania gospodarki.