Nowoczesne budynki to nie tylko technologia

źródło: imagineoffices.pl

Nowoczesność jest głównie kojarzona z wysokimi budynkami o przeszklonych szybach na miarę amerykańskiego snu. Od razu myślimy o nowoczesnym wyposażeniu, wystroju i technologii. Zapominamy jednak, że nowoczesność kryje się w dosyć ważnych szczegółach. Niektóre udogodnienia sprawiają, że codzienna praca staje się przyjemniejsza.

W dzisiejszych czasach ludzie są zabiegani. Spędzają wiele godzin w ciągu tygodnia w biurach. Powstające nowe kompleksy biurowe mają za zadanie spełnić swoją funkcję miejsca pracy, ale także sprawić, że pracownicy będą czuć się swobodnie i komfortowo. W jaki sposób realizują tą misję?

Nowocześnie, czyli ekologicznie!

Wydawać by się mogło, że zieleń nie jest aż tak ważna, a otoczenia natury schodzi na drugi plan. W zabieganym życiu czasami potrzebne jest miejsce, gdzie można się wyciszyć. W ciągu dnia trzeba rozprostować nogi i przejść się, aby stymulować kreatywność. Przy biurowcach, takich jak Imagine Offices, powstają z tego powodu zielone dziedzińce czy tarasy, gdzie można się troszeczkę zrelaksować lub zjeść lunch. Dodatkowo deweloperzy dbają także o to, aby dojeżdżający do pracy na rowerach mieli odpowiednio zabezpieczone miejsca dla pozostawienia swoich rowerów. Budynki są także zaopatrywane w taką technologię, aby można było efektywnie wykorzystywać energię.

Elastyczność miejsca pracy

Minęły już czasy, kiedy układ biura był tylko jeden i z góry narzucony. Obecnie można wybrać różne rozplanowanie przestrzeni, aby dopasować się do stylu danej firmy. Dla jednych doskonale sprawdzi się open-space, a dla innych układ gabinetowy. Dostępne są również sale konferencyjne lub pomieszczenia mieszane, gdzie małe zespoły mogą się spotkać i przedyskutować projekty, nad którymi pracują.

Lokalizacja

Kiedyś duże kompleksy biurowe powstawały częściej na obrzeżach miast. Pracownicy musieli przyzwyczaić się, że trzeba dojeżdżać i spędzić sporą część życia w korkach. Obecnie widoczny jest trend powstawania biurowców w prestiżowych lokalizacjach w mieście. Dlaczego to nowoczesne podejście? Miejsca pracy w takich miejscach cieszą się większą popularnością. Dojazd do pracy jest ułatwiony, dlatego z samochodu można przesiąść się na komunikację miejską, która podwozi pracownika praktycznie pod samo biuro. Dla innych będzie to pretekst do zmiany środka lokomocji na rower. Wszyscy oszczędzają czas. W dodatku Klienci dużo przychylniej patrzą na dobrze prezentujące się biurowce. Podnosi to status firmy i pozytywnie wpływa na wizerunek firmy.

Nowoczesne biurowce starają się dopasować do stylu życia potencjalnych firm i ich pracowników. W dzisiejszych czasach, gdy firmy są tak elastyczne to bardzo ważne, aby stwarzać nowe udogodnienia. To droga do sukcesu.