Ostatnia szansa na kredyt MDM

gotowy dom moich marzeń w baninie

2014 rok stanął pod znakiem programu rządowego „MDM” lub rozwijając ten skrót „Mieszkanie Dla Młodych”. Stworzony, jak sama mówi sama nazwa dla młodych ludzi, którzy chcieli kupić swoje pierwsze lokum, miał za zadanie stanowić rządowego formę dofinansowania wkładu własnego. Wraz z rozpoczęciem 2018 roku wejdziemy w ostatnie 9 miesięcy działania tego programu, więc jeżeli jesteśmy zainteresowani uzyskaniem takiej pomocy – to już ostatni dzwonek! Aby móc ubiegać się o wsparcie Państwa Polskiego, musimy spełnić kilka warunków.

Jakie warunki muszą być spełnione?

Mimo tego, że o dofinansowanie może ubiegać się zarówno osoba samotna, małżeństwo, jak i pary będące pozostające w nieformalnych związkach. Niezmiennie, warunkiem numer jeden, który jest brany pod uwagę to wiek. Obowiązuje tutaj granica 35 lat. W przypadku małżeństw pod uwagę bierze się wiek młodszego z małżonków. Drugim bardzo ważnym warunkiem jest fakt, iż osoba/para/małżeństwo ubiegające się o państwową pomoc nie mogą być właścicielem ani współwłaścicielem żadnego lokalu mieszkaniowego. Trzecim warunkiem ma znaczenie czysto finansowe. Kredyt hipoteczny musi być zawarty wyłącznie w walucie polskiej, a jego wartość jest równa co najmniej 50% procent ceny nieruchomości. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Kilka różnic

Wysokość dopłaty będzie zależeć także od tego, czy zawarliśmy związek małżeński i ilość dzieci, które wychowujemy. Jeżeli nie jesteśmy w świetle prawa mężem i żoną dostaniemy 10% dopłatę do dofinansowania. Czym więcej dzieci będzie znajdować się pod naszą opieką, tym adekwatnie wzrośnie dopłata, nawet do dodatkowych 30%! Warunki dotyczące zakupu mieszkania lub budowy domu nieco się różnią, więc powinniśmy dobrze zapoznać się z odpowiednimi źródłami wiedzy na ten temat.

Czas na decyzję

2018 to ostatni rok programu „Mieszkanie Dla Młodych”. Od początku stycznia rozpoczęty będzie nabór na drugą pulę wniosków o przyznanie dofinansowania, a do przyznania pozostało około 700 milionów złotych. Przed potencjalnymi beneficjentami nie stawia się zbyt wygórowanych wymagań i można liczyć na pokaźną sumę pieniędzy na start w pełni samodzielnego życia. Jeżeli chcemy starać się o MDM, czas przyśpieszyć tę decyzję, gdyż czasu jest coraz mniej!

Ostatnie domy w programie MDM możesz kupić na https://dommoichmarzen.eu/