Wybór drzwi wejściowych

stare drzwi drewniane

Jednym z najciekawszych elementów budowy każdego domu jednorodzinnego jest wybór drzwi wejściowych. Muszą być one dobrane w taki sposób, aby w odpowiedni sposób komplementowały one resztę naszego projektu. Nie możemy również zapomnieć o tym, jak poważną jest to inwestycja – nie raz do następnej wymiany drzwi minie nawet kilkanaście lat! Jak więc sprawić, aby nie pożałować naszego zakupu?

Drzwi wejściowe i ich ustawienie

Zacznijmy od tego, jak powinny być usytuowane nasze drzwi wejściowe. Przede wszystkim najlepiej zrobić to w taki sposób, aby były one w punkcie centralnym całej konstrukcji. Wtedy są one prawdziwym zwieńczeniem strefy wejścia, którą możemy jeszcze bardziej ulepszyć ten teren. Mowa tutaj o efektownym naświetleniu czy przeszklonych elementach, które będą świetnym pomysłem na uzupełnienie drzwi. To jednak zależy od nas – czy chcemy postawić na minimalizm, czy mocniej zaszaleć? Nie zapominajmy, aby były one dostosowane do stolarki naszych okien czy materiałów już zastosowanych w naszym domu!

Drzwi wejściowe

Zastanówmy się, jakie muszą być drzwi wejściowe. Przede wszystkim mają dać nam bezwarunkowe poczucie bezpieczeństwa solidności i zwłaszcza niezniszczalności. W końcu mają być one naszą ścianą chroniącą nas przed jakimikolwiek włamaniami! Dodatkowo możemy sprawić, że nawet pod względem wyglądu będą one sprawiały takie wrażenie. Wystarczy wykorzystać ciemny kolor, jak czerń lub brąz. Coś w tym jest, że wydają się one solidniejsze! Dziś bardzo popularne są także przeszklenia, które niestety znacznie obniżają wspomnianą odporność na włamania, jednak wciąż możemy zachować jej pewien stopień! Chodzi nam o specjalne szyby z certyfikatami określającymi „antywłamaniowość” tego szkła. Drzwi z takimi elementami są jednak znacznie droższe od klasycznych modeli, także musimy to wziąć to pod uwagę!

Podsumowanie

Jak więc widzicie, wybór drzwi do naszego wymarzonego domu jest trudniejszy, niż mogłoby się wydawać! Gdy jednak dobrze zastanowimy się nad tą kwestią i jasno określimy potrzeby, to okaże się, że wystarczy udać się do salonu i po konsultacji z pracownikiem wybrać coś dla siebie!